Logo ORION

Litomyšl   Na Lánech 1   570 01   tel., fax: 461 612 675     www.orion.lit.cz   e-mail: orion@lit.czORION RACING TEAM Litomyšl

Masařík porazil světovou hvězdu supercrossu

Petr Masařík

V Košeticích u Pelhřimova byl v neděli 22.6. odstartován první ze čtyř podniků Mezinárodního mistrovství ČR Novasevis Cupu 2003 v supercrossu.

Tým Orionu měl posilu z Nového Zélandu, 32letého Darryla Atkinsna, který je několikanásobným mistrem Belgie, Německa, Itálie, Španělska, atd. V Čechách není poprvé. Již několikrát se účastnil halového mistrovství ČR v brněnském Rondu.

Darryl se specializuje pouze na supercross. Poprvé na motocykl usednul v 9 letech a od 15 let se dal na profesionální dráhu motokrosového závodníka. V roce 1994 se nepříjemně zranil při automobilové nehodě. Lékaři mu nedávali mnoho šancí na uzdravení a hrozilo trvalé ochrnutí pravé paže. Po zdlouhavé léčbě se zázrakem uzdravil a navrátil se do světa motorek mezi elitní supercrossovou špičku.

Na závodišti v Košeticích potvrdil to, že skutečně patří do ,,první třídy”. Pouze několik českých jezdců by mu mohlo konkurovat.

V první finálové jízdě v úvodu závodu bojoval se svým týmovým kolegou Petrem Masaříkem o první pozici. Ze souboje úspěšně vyšel Darryl Atkins. V druhé finálové jízdě to zpočátku vypadalo podobně. Nikdo netušil, že by se mohlo v pořadí cokoliv změnit. V předposledním kole se Masařík dotáhnul těsně za záda Atkinsna. Vyčkal na jeho chybu, v závěrečných metrech závodu dravě zaútočil a k úžasu Derryla a všech přítomných diváků zvítězil.

 

Zeptali jsme se Atkinsna na několik otázek:

Jak se cítíš být poražen?
,, To patří k supercrossu. Je to jenom sport. Příště to může dopadnout jinak. Petr Masařík je velice kvalitní závodník a v celém závodu odvedl dobrý výkon.”

 

Co si myslíš o místní trati. Jak se ti jelo?
,, Na můj vkus je trať příliš rychlá. Moje motorka je seřízena pro jiný druh trati, proto se objevily technické problémy. Řazení nefungovalo tak, jak by mělo.”

 

Jak se budeš připravovat na další závod v Kramolíně?
,,Především odevzdám svůj závodní stroj mechanikům, aby udělali menší úpravy a přizpůsobili motorku traťovým podmínkám. Doufám, že se budu lépe soustředit. Před týdnem mi zemřel kamarád, včera jsem byl na pohřbu a dnes jsem tady. To je ale život. Dnes jsem pro něho závodil a věřím, že on jel se mnou.”

 

Jaká je situace na Novém Zélandu, co se týče motokrosu?
,, Kvalita tratí je bídná. Proto jezdím trénovat do Německa. Za měsíc se stěhuji do Kalifornie, kde je podstatně lepší situace. Myslím, že více populární a oblíbený je supercross. Pro diváky je více atraktivní.”

 

A co trénink, máš nějakou účinnou recepturu na vítězství?
O žádné nevím. Trénuji stejně jako každý jiný. Chodím do posilovny, běhám a jezdím na motorce. Superkros beru spíše jako koníček a zábavu. Nedělám si starosti z prohry a neúspěchu. Zbytečně se nedřu a nehrnu se do nebezpečných situací během závodu. Už nejsem nejmladší. Jezdím tak, abych měl z jízdy radost a dobrý pocit.

 

Výsledky:
Třída 125ccm
– 1. Michal Votroubek (VCES Racing Team), 2. Jiří Janovský (YOKO CZ), 3. Martin Heger (Ke Stone Racing), 8. Jan Mikulecký (Orion Racing Team)

Třída: OPEN
– 1. Petr Masařík (Orion Racing Team), 2. Darryl Atkins (Orion Racing Team), 3. Miroslav Kučírek (VCES Racing Team)

 

 

NOVASERVIS SUPERCROSS 2003

První podnik Mezinárodního mistrovství ČR v supercrossu se pojede o tomto víkendu 22.6. v Košeticích u Pelhřimova. Tým Orionu bude mít zahraniční posilu - Darryla Atkinsona. Titul Vicemistra by rád obhájil Petr Masařík. Tým podpoří i Jan Mikulecký. Filip Neugebauer na pokyny trenéra se závodů účastnit nebude. ,,Supercross je divočina, Filip by se mohl poranit, což by byla obrovská škoda”, tvrdí Petr Kovář. Vítězslav Marek se taktéž neobjeví na startovním poli. V těchto dnech ukončuje studium na vysoké škole a připravuje se na státní zkoušku a obhajobu diplomové práce. Takže mu držme palce!


 

PUP Oil Cup 2003 /Kaplice – 1.5. 2003/

Mezinárodní mistrovství republiky v motokrosu

 

Druhý podnik mistrovství ČR přivítala tradičně jihočeská Kaplice. Když závodníci vyrazili na trať, vypadalo to, jako by seSkok Blanskou kotlinou prohnala pouštní bouře. Mračna prachu se zvedala nad celým areálem a pořádně to na závodišti vřelo!

Všichni ti, kteří očekávali nervy rvoucí souboje mezi jezdci na předních pozicích, museli být zklamáni. Dá se říci, že od samého otevření startovacích bloků bylo rozhodnuto. 125 suverénně kraloval Dobeš s Brabcem a Zarembou. Ve třídě Open to byl Kadleček, Bartoš, Kučírek a Petr Masařík.

Velmi dramatický byl druhý závod třídy Veterán. Náročné trati podlehnul Petr Kovář, který v nepříjemném sjezdu spadnul ze svého stroje díky proražené gumě a nemohl dále pokračovat. Podobně tomu bylo i v případě Pavla Kunce. Naštěstí se oběma legendám motokrosového sportu vážná zranění vyhnula a po odborné lékařské prohlídce byli s několika pohmožděninami propuštěni do domácího léčení. Doufejme, že tyto ,, motokrosové dravce” již brzy uvidíme v sedle motorky na dalších podnicích mistrovství ČR.

Výsledky:

OPEN

 1. Michal Kadleček (Yoko CZ Racing Team) Yamaha    25   25   50
 2. Petr Bartoš (Yoko CZ Racing Team) Honda   20    22   42
 3. Miroslav Kučírek (Vces racing team) Honda   22    20   42
 4. Petr Masařík (Orion Racing Team), Honda    18   16   34
 5. Vítězslav Marek (Orion Racing Team), KTM    00  08  08

125

 1. Josef Dobeš (Team Yamaha-Kurz-Casola)Yamaha   25    25   50
 2. Jan Brabec (Max 2) Honda   22   22    44
 3. Jan Zaremba (Bobver KTM CZ Motosport) KTM     18   20   38
 4. Filip Neugebauer (Orion Racing Team) KTM    15   15   30
 5. Jan Mikulecký (Orion Racing Team) KTM    03   00   03


Veterán

 1. Potůček Jaroslav (SMS motokrosu Nepomuk) KTM    18   25   43
 2. Jaroslav Holub, Honda   20   22    42
 3. Zdeněk Velký(PUP Oil Racing Team) KTM   15    20   35

Petr Kovář (Orion Racing Team), Honda 25 N 00
* N – nedojel

 

Třetí závod MČR se pojede 8. května v Kramolíně.

 


INTERNATIONAL MOTOCROSS CHAMPIONSHIP

TŘEMOŠNICE 2003


V neděli 27.4. se jel v třemošnickém motokrosovém areálu první podnik mezinárodního šampionátu ,,tzv. malý mistrák” . Závod byl vypsán pro třídy 85ccm, 125 a Open. Zajímavostí byla finanční odměna, kdy nejlepší jezdec superfinále vyhrál 1.000 EURO.

Tímto šťastlivcem se stal německý závodník Eckembach, hostující v barvách Delta Racing Teamu. Skvělý úspěch zaznamenal Petr Masařík (Orion Litomyšl), který se umístil na druhé pozici. Po odstartování se dokázal z šesté pozice probojovat na druhé místo, šlapal Eckembachovi na paty, ale bohužel se mu nepodařilo dotáhnout boj do zdárného konce.

Erwin Machtlinger, taktéž v barvách Orionu obsadil 6. příčku, Vítězslav Marek, letos poprvé v třídě Open, skončil 15, Jan Mikulecký 21 a Filip Neugebauer 24, který mimochodem zajel velmi kvalitní jízdy v prvním a druhém závodě.

Výsledky:
1.   B. ECKEMBACH Delta Racing Team Ger
2.   P. MASAŘÍK Orion Racing Team Cze
3.   E. RIHO SMF Svk
6.   E. MACHTLINGER Orion Racing Team Aut
15. V. MAREK Orion Racing Team Cze
21. J. MIKULECKÝ Orion Racing Team Cze
24. F. NEUGEBAUER Orion Racing Team Cze
PUP Oil Cup 2003 /Pacov/

Mezinárodní mistrovství republiky v motokrosu

Petr MasaříkPetr Masařík a Petr Kovář úspěšně zahájili boj o obhajobu titulu mezinárodních mistrů republiky v motokrosu. Dvojice litomyšlského Orionu vyhrála své třídy v úvodním závodě letošního šampionátu. Díky zranění kotníku Jiřího Čepeláka se Petru Masaříkovi otevřela bána k prvenství. V první rozjížďce se Masaříkovi i týmovému kolegovi Machtlingerovi nevydařil příliš start a na dobré umístění museli bojovat ze zadních pozic, kde obsadili třetí a čtvrté místo. V druhé rozjížďce ovládli čelo závodu. ,,Machtinger byl rozjetý a zřejmě by se před Petra dostal. Dostal však od nás pokyn, aby mu kryl záda a neohrozil tak jeho celkové prvenství, ”uvedl Petr Kovář, manager týmu. Taktika byla úspěšná a Masařík vystoupil na nejvyšší stupínek. ,,Ještě mu chybí potřebná fyzická kondice, ale díky své bezchybné jízdě dokázal zvítězit.”

Petr Kovář
byl nadmíru úspěšný. Na rozbité trati vyhrál obě jízdy, ale jak sám prohlásil, někteří jeho soupeři mu dali pořádně zabrat.

Do elitní desítky konečného pořadí se dostali i nováček třídy Open – Vítězslav Marek, který obsadil 8. pozici a ve třídě 125 Filip Neugebauer vybojoval 9 místo.

Dalším podnikem bude Mez.MČR , tentokrát z Kalice, který se pojede 1.5. 2003.

Výsledky:

OPEN
1. Petr Masařík (Orion Racing Team), Honda
     
2. Miroslav Kučírek (Vces racing team) Honda          
3. Machtlinger (Orion Racing Team), Honda              
8. Vítězslav Marek (Orion Racing Team), KTM       

125
1. Josef Dobeš (Team Yamaha-Kurz-Casola)Yamaha    
2. Jan Brabec (Max 2) Honda                          
3. David Čadek (KTM Team) KTM                   
9. Neugebauer (Orion Racing Team) KTM      

Veterán
1. Petr Kovář (Orion Racing Team), Honda           
2. Jaroslav Holub, Honda                                           
3. Potůček Jaroslav (SMS motokrosu Nepomuk) KTM   

ZIMNÍ TELEVIZNÍ MOTOKROS

8. března – Horní Újezd u Litomyšle

Stupně vítězů

Foto ze závodůNa velmi náročné trati plné bláta se tento víkend rozhodovalo o celkovém vítězi a králi zimních motokrosů. Stal se jím Bohuslav Svatoš z Profistavu Litomyšl. Velmi dobře se vedlo jezdcům Orionu Litomyšl. Petr Masařík v prvním finále obsadil druhou pozici a ve druhém finále s přehledem dokázal vyhrát. Celkově tak vystoupil na stříbrnou příčku. Stejně tak se závod vydařil i dalšímu Orioňákovi - Vítězslavu Markovi, který v prvním finále skončil třetí, ve druhém se vyhupnul o příčku výše a celkově obsadil čtvrté místo.

Výsledky:

1. SVATOŠ Bohuslav

Profistav Litomyšl

25

25

25

18

93

2. MASAŘÍK Petr

Orion Racing Team

22

11

22

25

80

3. VOKSA Roman

Dukla Racing

20

22

15

20

77

4. MAREK Vítězslav

Orion Racing Team

11

18

20

22

71

5. ŠROLER Patrik

Motocykl club 46 Do Pardubice v AČR

18

20

13

13

64

6. SKALKA Roman

Orion Racing Team

15

16

14

14

59

7. ŠVORC Josef

SMS motokrosu Holice

16

15

7

16

54

8. TOMAN Radek

Motosport CZ Team

8

1

16

12

37

9. MÍL Radovan

12

12

6

7

37

10. VOTROUBEK Michal

VCES Racing Team CZ

-

-

18

11

29

11. ZÁŘECKÝ Jan

SMK Klášter. nad Orlicí

13

14

-

-

27

12. KUNC Pavel

VCES Racing Team CZ

14

13

-

-

27

13. MÁCA František

-

-

11

15

26

14. HLAVÁČEK Jiří

SMS motokrosu Holice

7

9

3

6

25

15. PAUL Tomáš

SMS motokrosu Nepomuk

3

4

5

9

21

16. ROUS Oldřich

SMK Klášterec nad Orlicí

10

10

0

0

20

17. BOŠTÍK Lukáš

VOR Racing Team CZ

-

-

12

5

17

18. JURSA Vlastimil

Dukla Racing

-

-

9

8

17ZIMNÍ TELEVIZNÍ MOTOKROS

” J. Němeček – GALVANIKA – CUP 2003 ”
Dobřany v Orlických Horách 1. března 2003

Na trati v Dobřanech, kterou pokrývala silná vrstva sněhu se v prvním závodě miniseriálu Zimních televizních motokrosů prosadili zejména jezdci, kteří pravidelně startovali v závodech motoskijöringu. Přemožitele zde ani v jedné rozjížďce nenašel litomyšlský Bohuslav Svatoš ( Profistav Litomyšl) a je na nejlepší cestě stát se králem zimních motokrosů. Třídu 125 vyhrál také litomyšlský závodník Jan Mikulecký v barvách ORION Racing Teamu.

 

Celkové pořadí - zimní motokros

Poř.

Jméno

Soutěžící

Stroj

Body

1.

SVATOŠ Bohuslav

PROFISTAV team Litomyšl

Honda 250

50

2.

VOKSA Roman

DUKLA RACING

Yamaha 250

42

3.

ŠROLER Patrik

Motocykl.klub 46.DO Pardubice v AČR

Husqvarna 250

38

4.

MASAŘÍK Petr

ORION TEAM Litomyšl

Honda 450

33

5.

SKALKA Roman

ORION TEAM Litomyšl

Kawasaki 250

31

6.

ŠVORC Josef

KTM Trojan Hradec Králové

KTM 400

31

7.

MAREK Vítězslav

ORION Team Litomyšl

KTM 250

29

8.

ZÁŘECKÝ Jan

SMK Klášterec nad Orlicí

Yamaha 250

27

9.

KUNC Pavel

VČES Ladiex Náchod

Honda 450

27

10.

MÍL Radovan

RACING RM Třebíč

Yamaha 426

24

11.

ROUS Oldřich

SMK Klášterec nad Orlicí

Husqvarna 250

20

12.

KYNČL Michal

AMK ZEJAX Motoklub Chrudim

Yamaha 250

17

13.

HLAVÁČEK Jiří

SMS motokrosu HOLICE

Yamaha 250

16

14.

MIKULECKÝ Jan

ORION Team Litomyšl

KTM 250

12

15

ROUŠAVÝ Michal

SMS motokrosu HOLICE

Husaberg 501

12

16.

TOMAN Radek

MOTOSPORT CZ team Praha

Husaberg 550

9

17.

ŠAŠIČKA Radek

SMS OPAVA

KTM 125

9

18.

PAVEL Tomáš

SMS Nepomuk

YZ 125

7

19.

MENCÁK Jiří

NOVA racing Žamberk

TM 300

5

20

MENŠL Pavel

SMS motokrosu HOLICE

Yamaha 250

3MOTOSKIJÖRING / ORION CUP 2003

 Letošními suverénními vítězi se stala dvojce Bohuslav Svatoš s lyžařem Radimem Novákem. V horním Městě se třetím místem přiblížili celkovému vítězství a v Rýmařově završili svůj triumf prvním místem.

zavod1.jpg (23405 bytes)Zatímco o titulu bylo rozhodnuto, dramatický souboj se odehrál o druhou příčku mezi bratry Šrolerovými a Voksou s Maříkem, kteří měli v Horním Městě problémy s motorem. Sice obě posádky získaly mělistejný počet bodů, ale díky jednomu vyhranému závodu patří stříbro bratské dvojici.zavod2.jpg (27674 bytes)

V barvách Orion Racing Teamu se nejlépe umístili Roman Skalka s Jiřím Bečičkou, kteří obsadili pátou pozici. Další posádce Orionu ve složení Vítězslav Marek a Honza Mikulecký se začalo v závěrečných podnicích Orion Cupu dařit, bohužel již pozdě. Nakonec obsadili 11. příčku.


7. závod ORION Cupu 2003 v motoskijörigu
Horní Město u Rýmařova

Výsledky:

 1. Kunc – Komůrka (VCES Racing, Honda)
 2. Skalka - Bečička (Orion Team Litomyšl, Kawasaki)
 3. Svatoš – Novák (Profistav Team Litomyšl, Honda)
 4. Švorc – Povolný (SMS Holice, KTM)
 5. Marek – Mikulecký (Orion Team Litomyšl, KTM)8. závod ORION Cupu 2003 v motoskijörigu

Rýmařov

Výsledky:

 1. Svatoš – Novák (Profistav Team Litomyšl, Honda)
 2. Kunc – Komůrka (VCES Racing, Honda)
 3. Voksa – Mařík (SMS Holice, Yamaha)
 4. Skalka - Bečička (Orion Team Litomyšl, Kawasaki)
 5. P. Šroler - M. Šroler (DO Pardubice, Husqarna)

 

Celkové výsledky Mistrovství ČR
”ORION CUPU 2003” v MOTOSKIJÖRINGU

Poř. Posádka Soutěžící Stroj Body

1.

SVATOŠ Bohuslav - NOVÁK Radim PROFISTAV team Litomyšl Honda 250

135

2.

ŠROLER Patrik - ŠROLER Miroslav Motocykl.klub 46.DO Pardubice v AČR Husqvarna 250

112

3.

VOKSA Roman - MAŘÍK Jan DUKLA RACING Yamaha 250

112

4.

KUNC Pavel - KOMŮRKA Josef VCES racing team Honda 450

106

5.

SKALKA Roman - BEČIČKA Jiří ORION TEAM Litomyšl Kawasaki 250

92

6.

ŠVORC Josef - POVOLNÝ Roman SMS motokrosu HOLICE KTM 400

70

7.

KOSTELECKÝ Zdeněk - HUTLA Jiří VCES racing team Yamaha 450

57

8.

KREJSA Tomáš - BŘÍZA Tomáš SMK Klášterec nad Orlicí Honda 500

53

9.

SLÁDEK Josef st. - MEIER Jan DUKLA RACING Suzuki 250

52

10.

ROUS Oldřich - FAJT Jan SMK Klášterec nad Orlicí Husqvarna 250

43

11.

MAREK Vítězslav - MIKULECKÝ Jan ORION Team Litomyšl KTM 250

39

12.

ZÁŘECKÝ Jan - MORÁVEK Ivan SMK Klášterec nad Orlicí Yamaha 250

27

13.

MENCÁK Jiří - ŠINDELÁŘ Jan SMS motokrosu HOLICE TM 300

25

14.

KALÁŠEK Petr - KOMŮRKA Jakub Motocykl.klub 46.DO Pardubice v AČR Kawasaki 250

18

15.

MÍL Radovan - ŠEVCŮ Jiří Yamaha 426

17

16.

KYNČL Michal - DOSTÁL Bohumír AMK ZEJAX Motoklub Chrudim Yamaha 250

16

17.

KLEJCH Jiří - PÁTEK Tomáš DUKLA RACING Honda 450

15

18.

HLAVÁČEK Jiří - ČÍŽEK Petr SMS motokrosu HOLICE Yamaha 250

12

19.

AMPAPA Vladimír - VITOUŠ Vít Yamaha 250

12

20.

JURSA Vlastimil - MEIER Miroslav DUKLA RACING Honda 250

11

21.

MENŠL Pavel - ROHÁČEK Vladimír SMS motokrosu HOLICE Honda 500

10

22.

JÍLEK Jan - MARŠÁLEK Ondřej SMS motokrosu HOLICE Yamaha 250

6

23.

ROUŠAVÝ Michal - RAPČÁK Michal SMS motokrosu HOLICE Husaberg 501

4

24.

LHOTSKÝ Rudolf - BÁBEK Rudolf SMS motokrosu OPAVA Honda 250

3

25.

SLÁDEK Josef - MEIER Jaromír DUKLA RACING Honda 250

1


Zpět na úvodní stránku