Logo ORION

Litomyšl   Na Lánech 1   570 01   tel., fax: 461 612 675     www.orion.lit.cz   e-mail: orion@lit.cz

MOTOKROS

Mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu – PAP OIL CUP 2004

Druhý podnik mezinárodního mistrovství hostilo město Šumperk. Orion  Racing Team se závodu účastnil v této sestavě: Ve třídě 125ccm – Jan Mikulecký, třída OPEN –Erwin Machtlinger, Petr Masařík, Lukáš Mohaupt a ve třídě Veterán – Petr Kovář. Vítězslav Marek se závodu nemohl zúčastnit, protože si  při čtvrtečním tréninku šeredně pohmoždil levé rameno. Na velice prašné trati se odehrávaly největší souboje v královské třídě OPEN, především mezi Žeravou a Bartošem. Do bojů zasáhl i nestárnoucí Kučírek a Masařík, kteří se vystřídali na 2. příčce v obou finálových jízdách. Masařík měl bohužel v druhé rozjížďce smůlu. Ihned po startu přišel nepříjemný pád, propadnul se na desáté místo a během závodu se dokázal probojovat o dvě příčky výše, čili na místo osmé. V celkovém hodnocení obsadil šestou pozici. Další akvizice v barvách Orionu, Rakušan Erwin Machtlinger, podal taktéž kvalitní výkon. Bez jakýkoliv sebevětších komplikací udržel v obou rozjížďkách čtvrté místo. Lukáš Mohaupt v první jízdě dojel na 20. pozici, v druhé jízdě si pohoršil o dvě příčky a skončil tak na 22.místě. V celkovém hodnocení třídy OPEN Erwin Machtlinger 4., Petr Masařík 5. a Lukáš Mohaupt na místě 21. Jan Mikulecký bohužel nedokončil ani jednu z obou finálových jízd.

3. Kučírek
  4. Machtlinger (Orion Racing Team Litomyšl)

10. Svatoš (Profistav Litomyšl)

Třída Veterán

1. Heinrich
  2. Hrobský
  3. Kovář (Orion Racing Team Litomyšl)

Průběžné pořadí MMČR:

Třída do 125 ccm: 1. Bučenec, 2. Brabec, 3. Čepelák Třída OPEN: 1. Žerava, 2. Bartoš, 3. Kučírek, 4. Machtlinger, 5. Masařík Třída Veterán: 1. Heinrich, 2. Hrobský, 3. Kovář

MMČR v motokrosu – PAP OIL Cup 2004

PACOV 11.4.

Déšť a sychravé počasí provázel úvodní závod MMČR. Vítězem třídy 125ccm se stal Jiří Čepelák, který startoval v obou kubaturách. V silnější třídě OPEN se o první příčku podělili Žerava s obhájcem titulu Bartošem.  Na paty jim nebezpečně šlapal Petr Masařík (ORION Team Litomyšl) a v této kubatuře obsadil příčku třetí. Další příčka v pořadí patřila Rakušanovi  Erwinu Machtlingerovi, který v letošní sezóně bude hájit barvy Orionu v motokrosovém šampionátu. Vítězslav Marek obsadil příčku devátou a nová tvář Orionu Lukáš Mohaupt obsadil 17. místo. Jedinému zástupci Orionu v kubatuře 125ccm Honzovi Mikuleckému se doslova nalepila smůla na kola jeho motorky. V druhé jízdě ulomil brzdu, což ho vyřadilo ze hry.