Logo ORION

Litomyšl   Na Lánech 1   570 01   tel., fax: 461 612 675     www.orion.lit.cz   e-mail: orion@lit.czMOTOKROS


Mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu – PAP OIL CUP 2004

 Druhý podnik mezinárodního mistrovství hostilo město Šumperk. Orion  Racing Team se závodu účastnil v této sestavě: Ve třídě 125ccm – Jan Mikulecký, třída OPEN –Erwin Machtlinger, Petr Masařík, Lukáš Mohaupt a ve třídě Veterán – Petr Kovář. Vítězslav Marek se závodu nemohl zúčastnit, protože si  při čtvrtečním tréninku šeredně pohmoždil levé rameno. Na velice prašné trati se odehrávaly největší souboje v královské třídě OPEN, především mezi Žeravou a Bartošem. Do bojů zasáhl i nestárnoucí Kučírek a Masařík, kteří se vystřídali na 2. příčce v obou finálových jízdách. Masařík měl bohužel v druhé rozjížďce smůlu. Ihned po startu přišel nepříjemný pád, propadnul se na desáté místo a během závodu se dokázal probojovat o dvě příčky výše, čili na místo osmé. V celkovém hodnocení obsadil šestou pozici. Další akvizice v barvách Orionu, Rakušan Erwin Machtlinger, podal taktéž kvalitní výkon. Bez jakýkoliv sebevětších komplikací udržel v obou rozjížďkách čtvrté místo. Lukáš Mohaupt v první jízdě dojel na 20. pozici, v druhé jízdě si pohoršil o dvě příčky a skončil tak na 22.místě. V celkovém hodnocení třídy OPEN Erwin Machtlinger 4., Petr Masařík 5. a Lukáš Mohaupt na místě 21. Jan Mikulecký bohužel nedokončil ani jednu z obou finálových jízd.

 Výsledky:

 Třída do 125ccm

  1. Bučenec
  2. Kulhavý
  3. Brabec

 

Třída OPEN

  1. Žerava
  2. Bartoš
  3. Kučírek
  4. Machtlinger (Orion Racing Team Litomyšl)

10. Svatoš (Profistav Litomyšl)

 

Třída Veterán

  1. Heinrich
  2. Hrobský
  3. Kovář (Orion Racing Team Litomyšl)

 
Průběžné pořadí MMČR:

Třída do 125 ccm: 1. Bučenec, 2. Brabec, 3. Čepelák Třída OPEN: 1. Žerava, 2. Bartoš, 3. Kučírek, 4. Machtlinger, 5. Masařík Třída Veterán: 1. Heinrich, 2. Hrobský, 3. Kovář

MMČR v motokrosu – PAP OIL Cup 2004

PACOV 11.4.

 
Déšť a sychravé počasí provázel úvodní závod MMČR. Vítězem třídy 125ccm se stal Jiří Čepelák, který startoval v obou kubaturách. V silnější třídě OPEN se o první příčku podělili Žerava s obhájcem titulu Bartošem.  Na paty jim nebezpečně šlapal Petr Masařík (ORION Team Litomyšl) a v této kubatuře obsadil příčku třetí. Další příčka v pořadí patřila Rakušanovi  Erwinu Machtlingerovi, který v letošní sezóně bude hájit barvy Orionu v motokrosovém šampionátu. Vítězslav Marek obsadil příčku devátou a nová tvář Orionu Lukáš Mohaupt obsadil 17. místo. Jedinému zástupci Orionu v kubatuře 125ccm Honzovi Mikuleckému se doslova nalepila smůla na kola jeho motorky. V druhé jízdě ulomil brzdu, což ho vyřadilo ze hry.

 

VÝSLEDKY:

 Třída do 125 ccm:
1. Jiří Čepelák
2. Jan Brabec
3. Tomáš Bučenec
4. Michal Votroubek
5. Martin KohútTřída Open:
1. Petr Bartoš
2. Martin Žerava
3. Petr Masařík
4. Erwin Machtlinger
5. Mirek Kučírek


Třída Veterán:
1. Bohumil Poslední
2. František Hrobský
3. Roman Heinrich
4. Petr KovářZpět na úvodní stránku